• Odwiedziło nas: 219930
  2. Strona główna

Przebudowa budynków Przedszkola nr 2

przy ul. Mickiewicza 10 i ul. Mickiewicza 12 w Bystrzycy Kłodzkiej”

Przedmiotem inwestycji są roboty budowlane polegające na przebudowie budynków

Przedszkola nr 2 w Bystrzycy Kłodzkiej przy ul. Mickiewicza 10 i ul. Mickiewicza 12 oraz zakup wyposażenia (m.in. meble, zabawki, pomoce dydaktyczne).

Budynki zostaną dostosowane do obowiązujących przepisów p. poż., bhp, warunków sanitarnych oraz dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

W szczególności zostanie wykonany:

• remont budynków w zakresie wymiany podłóg i posadzek, wykonania nowych okładzin ściennych, robót malarskich, adaptacji poddaszy na sale dla dzieci;

• przebudowa zaplecza kuchennego, wymiana pokrycia dachowego, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, remont elewacji wraz z ociepleniem, montaż platformy pionowej dla osób niepełnosprawnych, wykonanie instalacji wewnętrznych: wod. – kan. wraz z wykonaniem hydroforni, c.o. oraz z wykonaniem kotłowni gazowej i wykonaniem instalacji elektrycznych;

• w zakresie robót zewnętrznych: wykonanie dojść do budynku i drogi dojazdowej

wraz z parkingiem oraz chodnikami, wykonanie przebudowy schodów zewnętrznych, wykonanie oświetlenia zewnętrznego terenu, wykonanie ogrodzenia terenu, wykonanie sieci zewnętrznej wod. – kan. wraz z przepompownią ścieków, kanalizacji deszczowej i sieci gazowej oraz wykonanie drenażu opaskowego budynku.

Dnia 30.12.2016 r. została podpisana pomiędzy Gminą Bystrzyca Kłodzka, a Województwem Dolnośląskim umowa o dofinansowanie projektu pn.: “Przebudowa budynków Przedszkola nr 2 w Bystrzycy Kłodzkiej przy ul. Mickiewicza 10 i ul. Mickiewicza 12 wraz z zakupem niezbędnego wyposażenia” w ramach osi priorytetowej nr 7 “Infrastruktura edukacyjna”, działanie nr 7.1. “Inwestycje w edukację przedszkolną, podstawową i gimnazjalną”, poddziałanie nr 7.1.1. “Inwestycje w edukację przedszkolną, podstawową i gimnazjalną – OSI” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014 – 2020.

Całkowita wartość projektu według umowy o dofinansowanie wynosi 5 821 409,79 PLN.

Łączna wartość wydatków kwalifikowalnych wynosi 4 834 881,68 PLN, w tym dofinansowanie wynosi 2 397 134,33 PLN.

Okres realizacji projektu:

• rozpoczęcie realizacji projektu: 21.08.2015 r.

• zakończenie realizacji projektu: 15.12.2017 r.