"Razem na Święta"

Dzieci z naszego przedszkola włączyły się w akcję MEN „Razem na Święta”. Dzieci
z grupy „Motylki” zaprosiły pensjonariuszy ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Bystrzycy Kłodzkiej na wspólne warsztaty bożonarodzeniowe i kolędowanie. Przedszkolaki z pozostałych grup przygotowały kartki świąteczne i obdarowały nimi instytucje lokalne zaprzyjaźnione
z przedszkolem oraz przekazały je Związkowi Sybiraków, Związkowi Emerytów, Rencistów
i Inwalidów Wojennych w Bystrzycy Kłodzkiej. Podczas „Bystrzyckiego Kolędowania” w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury 14.12.2019 r. dzieci z Przedszkola nr 2 w Bystrzycy Kłodzkiej zaprezentowały przedstawienie jasełkowe dla społeczności lokalnej. Wspólnie z rodzicami uczestniczyły w Jarmarku Adwentowym kupując ozdoby świąteczne, rękodzieło i smakołyki.
W poszczególnych grupach odbyły się warsztaty pierniczkowe, przedstawienia bożonarodzeniowe, wspólne kolędowania
z udziałem zaproszonych gości a zwieńczeniem tych działań była ogólnoprzedszkolna wigilia z barszczykiem, pierożkami, pierniczkami i kolędami.