"Szkoła Pamięta"

W ostatni piątek – 25 października 2019r. dzieci z najstarszych grup – V „Motylków” i II „Misiów” - włączyły się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła Pamięta”. W ramach akcji dzieci z nauczycielkami uczestniczyły w wycieczce patriotycznej po Bystrzycy Kłodzkiej odwiedzając miejsca, w których znajdują się pomniki związane z historią Polski. Pod POMNIKIEM SYBIRAKÓW zapaliły znicze, następnie podziwiały odnowiony pomnik-obelisk, na którym znajduje1 się tekst o treści: „W setną rocznicę odzyskania niepodległości 11.11.2018/ Szkoła Podstawowa nr 1 im. Józefa Bema” oraz wysłuchały krótkiej opowieści o Józefie Piłsudskim i o odzyskanej niepodległości przez Polskę niepodległości. Dzięki wycieczce dzieci przyswoiły sobie elementarną wiedzę nt. Sybiraków, generała Józefa Bema, Józefa Piłsudskiego i niepodległości.

Zorganizowaliśmy również w naszym przedszkolu wystawę upamiętniającą ważne dla naszej społeczności wydarzenie – 700-lecie Bystrzycy Kłodzkiej. W sali grupy V a „Motylków” zorganizowaliśmy kącik patriotyczny, w którym umieściliśmy „Kodeks małego patrioty” opracowany przez dzieci, symbole narodowe – flagę i godło Polski oraz literaturę małego patrioty.